Viete, ako využiť himalájsku soľ inak? Určite nepatrí len do jedla!

Určite ste sa už stretli s ružovou himalájskou soľou, ktorá v súčasnosti v mnohých domácnostiach nahrádza v kuchyni klasickú soľ ako zdravšia alternatíva na dochucovanie jedál. Je veľmi bohatá na minerály, o ktoré je klasická soľ spracovávaním ochudobnená. Ale viete, ako využiť himalájsku soľ inak než pri varení? Keďže je blahodarná aj pre vašu krásu či zdravie, môžeme skonštatovať, že má všestranné využitie.

Domáca pedikúra

Unavené a boľavé nohy si po celom dni zaslúžia relax. Himalájska soľ dokáže v tele zadržať vodu, čo znamená, že prispieva k hydratácii pokožky. A práve to niekedy vysušené chodidlá potrebujú ku šťastiu. Pridajte 50 gramov kryštálikov tejto ružovej soli do 3,5 litra teplej vody. Dosypte trocha magnéziových vločiek, ktoré zoženiete v lekárni a wellness pre vaše nohy je na svete. V zmesi zotrvajte aspoň pol hodiny alebo aj dlhšie, ak vám je to príjemné. Výsledkom budú jemné, hydratované chodidlá plné energie na ďalší náročný deň.

Inšpiruj sa: TOP tipy na zdravé recepty s medvedím cesnakom: Ktorý vyskúšate?

prírodný domáci píling

Zdroj: Shutterstock®

Prírodný píling

Nemíňajte peniaze na drahé a často chemické pílingy z drogérie a vyrobte si jeden priamo doma. Budete potrebovať 250 gramov mierne pomletej himalájskej soli (na strednú hrúbku alebo jemnejšie, ak máte citlivú pleť), 60 mililitrov kvalitného olivového oleja a 10 kvapiek vašich obľúbených olejových esenciálnych kvapiek. Navlhčite si tvár a píling aplikujte krúživými pohybmi do pleti, pričom vynechajte otvorené rany a ranky. Výsledkom bude čistá pleť bez odumretých buniek bez nutnosti použitia chemických kozmetických produktov. Krúživé pohyby navyše pôsobia na cirkuláciu krvi, čo stimuluje tvorbu kolagénu v pleti. Takže zabijete dve muchy jednou ranou!

prírodné kloktadlo

Zdroj: Shutterstock®

Liek na bolesť v krku

Ak máte pocit, že na vás niečo lezie a pobolieva vás v krku, použite kloktadlo práve z himalájskej soli. Pozor, nemôžete však použiť hrubozrnnú alebo veľmi jemne pomletú soľ. Do 250 mililitrov teplej vody pridajte polovicu malej lyžičky soli a nechajte rozpustiť. Začnite s kloktaním. Takéto prírodné kloktadlo dokáže vyzabíjať baktérie v boľavom hrdle, ale aj uvoľní hlieny a uľaví od bolesti. Pravidelným kloktaním sa môžete bolesti zbaviť prirodzenou cestou bez užitia liekov.

Zaujme ťa: Recept na levanduľovo-mätovú liečivú soľ do kúpeľa

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE