Viete, ako používať ricínový olej? Z toľkých možností budete nadšení!

Poznáte ricínový olej? Ide o olej, ktorý je za studena lisovaný zo semien ricínu obyčajného. Domovinou tejto rastliny je údajne Afrika. Dorastá do výšky okolo 8 až 10 metrov a charakteristický je krásnymi dlaňovito zloženými tmavozelenými až červenkastými listami a ostnatými tobolkami, v ktorých sa ukrývajú bodkované až škvrnité semená podobné fazuľkám. Olej, ktorý sa z nich vyrába, je plný cenných mastných kyselín a má antivírusové, antibakteriálne aj antimykotické vlastnosti. V článku vám prezradíme hneď 5 spôsobov, ako tento jedinečný olej využiť.

1. Pomoc pre suchú pokožku

Ricínový olej môžete v prvom rade používať ako pleťový či telový olej. Poradí si aj s veľmi suchou pokožkou tela a tváre. Napomáha totiž obnoviť prirodzenú hydratáciu pokožky a taktiež podporuje regeneráciu kožných buniek. Ocení ho aj starnúca pleť, pretože pomáha predchádzať tvorbe vrások. Po ricínovom oleji však môžete siahnuť aj pri rozličných kožných ochoreniach a problémoch. Zlepšuje vzhľad jaziev či tmavších škvŕn na pleti, eliminuje zápalové procesy v koži a užitočný je aj pri liečbe bradavíc. Účinný je dokonca i v boji proti striám či akné.

Bude vás zaujímať: Čo prezrádza jazyk o našom zdraví? Pozor, môže to byť aj závažné ochorenie

vypadávanie vlasov

Zdroj: Shutterstock®

2. Riešenie problémov s vlasmi

Ricínový olej je ďalej možné vtierať i ku korienkom vlasov alebo použiť na prípravu olejového zábalu na vlasy. Ak vás trápi nadmerné vypadávanie vlasov, malé množstvo oleja niekoľkokrát týždenne vmasírujte do vlasovej pokožky. Ricínový olej eliminuje stratu vlasov a navyše ich vyživí a zlepší ich kvalitu. Tento olej vám však môže pomôcť vyhrať boj aj s nepríjemnými lupinami. Vlasy tiež chráni pred vysúšaním a lámaním.

3. Tajný trik pre hustejšie obočie aj riasy

Ak túžite po hustejších riasach či obočí, skvelým pomocníkom môže byť práve ricínový olej. Ak vám obočie nie a nie dorásť, napríklad po dlhodobom pravidelnom vytrhávaní, neváhajte ho niekoľkokrát týždenne potierať spomínaným olejom zo semien ricínu. V prípade, že chcete mať hustejšie riasy, aplikujte na ne olej pomocou vatovej tyčinky do uší. Olej sa, samozrejme, nesmie dostať do očí, takže nezabúdajte na opatrnosť!

starostlivosť o nechty

Zdroj: Shutterstock®

4. Pomocník pre krajšie nechty

Ricínový olej vám pomôže nielen ku krajšej pokožke či lepším a zdravším vlasom, ale aj ku krajším nechtom. Neváhajte po ňom siahnuť, ak bojujete s veľmi lámavými nechtami a túžite, aby boli dlhé a pevné. Večer pred spaním si do celého nechtového okolia votrite trochu ricínového oleja. Ideálne je i následne si aspoň na 20 až 30 minút nasadiť bavlnené rukavice. Ak budete trpezlivé a procedúru budete poctivo opakovať, už čoskoro sa dočkáte krásnych nechtov. Ricínový olej navyše i zmäkčí pokožku v okolí nechtov na rukách aj nohách.

5. Prírodný liek na bolesť kĺbov

Ricínový olej je pomocníkom nielen pre krásu, ale i zdravie. Čoraz častejšie sa totiž ukazuje ako účinné liečivo na bolesť kĺbov či tkanív. Pomáha zlepšiť stav a potláča bolesť pri artritíde, dne či reume. Taktiež môže predstavovať úľavu pre namáhané a unavené kĺby aj svalstvo. Dokonca napomáha znižovať zápal nervov. Ricínový olej použite na premasírovanie postihnutých miest či pokojne celého tela.

Odporúčame: TOP bylinky na kožné problémy: Ktoré zatočia s akné, mastnou pleťou či ekzémom?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE