20-minútová joga pre lepšie trávenie: Zastavte nepríjemné nadúvanie!

Rozličné tráviace ťažkosti patria medzi pomerne často sa vyskytujúce zdravotné problémy. Niektorých trápia pravidelne, tých šťastnejších len z času na čas alebo zriedka. Objaviť sa môžu nevoľnosti, zápcha alebo naopak hnačka, pálenie záhy, pocity plnosti v brušnej oblasti, nadúvanie a hromadenie plynov či grganie. Príčiny týchto ťažkostí môžu byť skutočne rozmanité. V mnohých prípadoch poukazujú zažívacie problémy na nejaké ochorenie, respektíve narušenú funkciu časti tráviaceho traktu. Rozvoj tráviacich problémov však môže súvisieť aj so životosprávou, spôsobom stravovania a celkovo životným štýlom. Za ťažkosťami môže stáť nezdravá strava či strava chudobná na niektoré dôležité živiny, alkohol, dokonca aj nadmerný stres

A aké je riešenie týchto zdravotných problémov? Liečba dlhodobých ťažkostí či dokonca diagnostikovaných ochorení tráviaceho traktu rozhodne patrí do rúk lekárov a odborníkov. V mnohých prípadoch je však nevyhnutná aj zmena životného štýlu. Najmä úprava stravy dokáže veľmi pomôcť, priaznivý vplyv na správnu funkciu trávenia má taktiež pravidelný pohyb. Ak chcete podporiť svoje trávenie, môžete dokonca i začať cvičiť jogu. Joga má na telo a zdravie človeka rôznorodé účinky. Tie správne pozície dokážu činnosť tráviaceho traktu podporiť a rovnako bojujú proti viacerým tráviacim ťažkostiam. Ak aj vás tieto problémy občas neminú, neváhajte si pravidelne zacvičiť túto 20-minútovú jogu pre lepšie trávenie!

Odporúčame: 10-minútová séria cvikov na štíhle nohy: Dajte zbohom tuku na stehnách!

Ako vplýva joga na trávenie?

Je mnoho dôvodov, prečo cvičiť jogu. Blahodarne vplýva na telo v mnohých smeroch. Joga sa môže zdať na pohľad jednoduchá, no zdanie môže klamať. Toto cvičenie dokáže posilniť svalstvo celého tela, navyše zlepšuje celkovú flexibilitu. Pozitívne vplýva aj na kĺby. Joga je tiež skvelým pomocníkom na odbúranie stresu, napätia a nervozity. Mnohým ľuďom tiež toto cvičenie pomáha s nespavosťou či zlým spánkom. Joga je rovnako skvelým pomocníkom na redukciu telesného tuku a úpravu hmotnosti, samozrejme, v kombinácii so zdravou stravou. Existuje dokonca aj takzvaná hormonálna joga. Tá pozostáva zo série cvikov a pozícií, ktoré boli vytvorené tak, aby napomáhali reaktivovať produkciu hormónov. 

Jogu sa rovnako oplatí cvičiť v prípade výskytu tráviacich ťažkostí. Viaceré jogové pozície majú výrazne blahodarný vplyv na proces trávenia, peristaltiku čriev a funkciu orgánov tráviaceho traktu. Pomáhajú v prípade zhoršeného trávenia, zápchy aj problémov s nadúvaním a nadmernou plynatosťou, taktiež v prípade bolestí v brušnej oblasti. A ktoré jogové pozície sú pri týchto ťažkostiach nápomocné? Zacvičiť si ich môžete podľa priloženého videa. Táto 20-minútová zostava cvikov podporuje trávenie aj metabolizmus a skvelo zatočí s nepríjemným nadúvaním.

Odporúčame: Ako sa udržiavajú v kondícii najznámejšie modelky: Toto sú ich zbrane

1 komentár
Jana Čipková

Jana Čipková

01.01.2021 20:01

Jogu mám rada, super video, škoda, že nie je v slovenčine.

Vaše meno:

autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE