Ako sa zbaviť bolesti hlavy len za 15 sekúnd! Táto zázračná technika vám pomôže

Ste unavení? Trápia vás bolesti hlavy? Chcete si uľaviť od bolesti hlavy prirodzenou cestou a hlavne bez liekov? Poradíme vám, ako sa zbaviť bolesti hlavy len za 15 sekúnd! 

Bolesť hlavy môže mať výrazný vplyv na kvalitu života, spôsobiť nepohodlie a obmedziť schopnosť vykonávať bežné aktivity. Liečba bolesti hlavy závisí od príčiny bolesti hlavy a môže zahŕňať užívanie liekov, relaxačné techniky, zmenu životného štýlu a ďalšie terapeutické metódy.

Príčiny bolesti hlavy

 • Dehydratácia a nedostatok spánku: Nedostatok tekutín a nedostatok spánku môže spôsobiť nepríjemné bolesti hlavy.
 • Náhle zmeny počasia: Náhle zmeny počasia alebo výkyvy v atmosférickom tlaku môžu ovplyvniť niektorých ľudí a spôsobiť bolesti hlavy.
 • Očné problémy: Nevyvážená korekcia dioptrií alebo iné očné problémy môžu spôsobovať nepríjemné bolesti hlavy.
 • Genetika: Existuje genetická predispozícia k migrénam, a ak niekto v rodine trpí migrénami, je pravdepodobné, že aj iní členovia rodiny budú náchylní k bolestiam hlavy.
 • Bolesť hlavy spojená s traumou, stresom, úzkosťou alebo inými zdravotnými problémami: Emocionálny stres a úzkosť môžu vyvolávať bolesti hlavy. Bolesti hlavy môžu byť tiež dôsledkom úrazov, infekcií, zmeny krvného tlaku, hormonálnych zmien alebo iných zdravotných problémov.

Typy bolesti hlavy

 • Napätostná bolesť hlavy (tension headache): Toto je najbežnejší typ bolesti hlavy. Prejavuje sa ako tupá, stláčajúca bolesť v oblasti čela, spánkov a krku. Môže byť spôsobená stresom, úzkosťou, nedostatkom spánku alebo napätím svalov.
 • Migréna: Migréna je intenzívna bolesť hlavy, ktorá môže trvať hodiny alebo dokonca dni. Často sa sprevádza ďalšími príznakmi, ako sú nevoľnosť, zvracanie, citlivosť na svetlo a zvuk. Príčina migrény nie je úplne jasná, ale genetické faktory, hormonálne zmeny a určité potraviny alebo vonkajšie podnety môžu byť spúšťačmi.
 • Klasterová bolesť (cluster headache): Toto je veľmi intenzívna a bolestivá forma bolesti hlavy, ktorá sa vyskytuje v krátkych, intenzívnych intervaloch, ktoré môžu trvať od niekoľkých minút do hodiny. Sprevádza ju silná bolesť na jednej strane hlavy, slzenie, upchatý nos a červené oči
 • Epizodická bolesť hlavy: Je to druh bolesti hlavy, ktorá sa vyskytuje príležitostne alebo dočasne. Nemusí byť pravidelná alebo chronická.
 • Difúzna bolesť hlavy: Tento typ bolesti sa šíri a rozprestiera po celej hlave, často sa neprejavuje na jednom konkrétnom mieste. Tento druh bolesti hlavy nie je obvykle lokalizovaný na jednej strane hlavy (ako migréna) ani nevykazuje ostrý bodový bolestivý bod (ako niektoré napätostné bolesti hlavy). Namiesto toho je to často pocit tlaku, napätia alebo tlaku, ktorý sa môže šíriť v rôznych častiach hlavy.

Ako zabrániť bolestiam hlavy, alebo ich aspoň zmierniť?

Existuje niekoľko spôsobov, ako zabrániť bolestiam hlavy alebo aspoň zmierniť ich intenzitu bolesti hlavy a frekvenciu. Medzi užitočné typy ako zmierniť bolesť hlavy patrí:

 • Hydratácia
 • Zdravá strava a pravidelný jedálny režim
 • Dostatok spánku, odpočinok a relax
 • Fyzická aktivita
 • Izolácia od spúšťačov
 • Dychové cvičenie
 • Studený zábal
 • Lieky
 • Prírodné metódy ako je akupunktúra a akupresúrna metóda

Odporúčame: Čo pomáha na točenie hlavy? Tu sú tipy a rady, ktoré musíte poznať!
 

metóda odstránenia bolesti hlavy

Zdroj: Depositphotos

Čo je to akupresúrna metóda a ako funguje?

Predstavujeme vám starodávnu techniku, ktorá sa nazýva akupresúra. Tá ponúka prirodzené a jednoduché riešenie na úľavu od bolesti hlavy zmizne už za 15 sekúnd. Akupresúrna metóda je tradičná liečebná technika aj proti bolesti hlavy, ktorá pochádza z tradičnej čínskej medicíny.

Podobne ako akupunktúra, akupresúra sa zaoberá stimuláciou určených bodov na tele s cieľom obnoviť rovnováhu energie a zlepšiť zdravie. Hlavný rozdiel medzi týmito dvomi metódami spočíva v tom, že akupunktúra používa jemné ihly na stimuláciu týchto bodov, zatiaľ čo akupresúra používa tlak prstov, palca alebo iných nástrojov na tieto body.

Akupresúra sa často používa na liečbu rôznych ochorení, vrátane bolesti, stresu, nespavosti, migrén, tráviacich problémov a ďalších. Je to bezpečná a neinvazívna metóda, ktorá sa dá použiť aj ako spôsob samoliečby, alebo ju môže vykonávať licencovaný terapeut.

Ak sa vykonáva správne, akupresúrna metóda sa môže stať vašou prirodzenou obranou proti bolestiam hlavy bez použitia liekov.

Tip pre vás: Zázračné bylinky na žalúdok a trávenie

Akupresúrna metóda na bolesť hlavy

Zdroj: Pinterest/Natascha Zimmermann - Fühl' dich pudelwohl

Návod na použitie akupresúry pri bolestiach hlavy

Pred začatím akupresúry si pripravte tiché a pokojné prostredie. Uistite sa, že ste v pohodlnom a uvoľnenom postavení, buď sediaci alebo ležiaci.

1. Nájdite správne body.

Na hlave a tvári je niekoľko bodov, ktoré sú často spojené s bolesťami hlavy. Niektoré z nich sú:

 • Spánky: Umiestnite svoje prsty na spánky, kde sa stretnú s lebkou, a aplikujte jemný tlak.
 • Medzi obočím: Stláčte miesto medzi obočím s pomocou palca a ukazováka.
 • Na čele: Akupresúrne body môžu byť aj na čele nad očami. Použite ukazovák a stredný prst na tieto body.

2. Vyvíjajte tlak na body

Pomocou týchto bodov jemne aplikujte tlak po dobu 15 sekúnd. Doba stláčania týchto bodov môže trvať ak 30 sekúnd až 1 minútu. Je to na vás. Tlak by mal byť dostatočne silný na to, aby ste ho cítili, ale nie príliš bolestivý. Môžete robiť kruhové pohyby alebo jednoducho stlačiť body.

3. Dýchajte 

Počas aplikovania tlaku uvoľnite svoje dýchanie. Hlboké a pomalé dýchanie môže pomôcť uvoľniť napätie a zmierniť bolesť.

4. Postup opakujte 3x alebo podľa potreby.

5. Po dokončení si ešte oddýchnite aspoň 15 minút. 

Akupresúrna metóda na bolesť hlavy

Zdroj: Depositphotos

S akupresúrnou metódou a týmto jednoduchým prístupom, si viete pomôcť zlepšiť samoliečbou bolestí hlavy. Okrem problémov s bolesťami hlavy vám akupresúra dokáže pomôcť aj so zlepšením spánku, zvýšením energie, zlepšením tráviaceho systému, podporou imunitného systému a podporou mentálneho zdravia.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE