Bambusové výrobky do každej domácnosti - sú ekologické a udržateľné!

Snažíte sa využiť všetko, čo vám spríjemní život, zvýši komfort vášho relaxu, ale aj uľahčí každodennú rutinu a ozvláštni vašu domácnosť? V tom prípade si určite zamilujete bambusové výrobky. Ak ich ešte nepoznáte, je najvyšší čas to zmeniť.

Bambusové produkty patria k tým, ktoré nám nielen pomáhajú udržiavať telo v kondícii, ale sú aj príjemné na dotyk aj na pohľad. Prírodné materiály sú v posledných rokoch mimoriadne v kurze vo všetkých odvetviach, každý z nás sa snaží pristupovať k svojmu životu ekologicky a pomôcť tak našej planéte. Medzi popredné prírodné materiály posledných rokov patrí práve bambus.

Táto rýchlo rastúca rastlina sa v ázijských krajinách používa najmä ako stavebný materiál, ale väčšina z nás si určite spomenie na skvelé recepty čínskej kuchyne, kde sa bambusové výhonky hojne využívajú. 

Takmer nekonečný potenciál tejto rastliny ešte zďaleka nie je vyčerpaný. Z bambusu sa vyrába buničina, praktické a estetické predmety pre domácnosť a je tiež významným prínosom pre textilný priemysel. Bambusové vlákna nás obliekajú, umožňujú nám dobre spať, sú jemné na dotyk a liečia pokožku, ktorú chránia pred plesňami a baktériami.

Skvelá pomôcka, ktorá môže zmeniť život

Vstávanie zo sedu do vzpriamenej polohy sa zdravému človeku nezdá ťažké. Akonáhle sa vekom dostavia zdravotné problémy, situácia sa môže rýchlo zmeniť. Obľúbená stolička doma je zrazu príliš nízka, alebo neposkytuje správnu oporu podrúčok.

Skvelým riešením aj pre ľudí, ktorí sú odkázaní na pomoc invalidného vozíka, môže byť zvýšený sedák Bamboo Comfort. Povrch sedákov je vybavený snímateľným poťahom z rúna s bambusovými vláknami, ktoré zabraňujú vzniku baktérií a odpudzujú roztoče.

Zaujme ťa aj: Čierny cesnak na vysoký cholesterol aj slabú imunitu – TOTO všetko dokáže!

Bambus ako nový must-have vo vašej kuchyni

Bambusové výrobky nájdu využitie aj v kuchyni, kde určite oceníte šikovný bambusový príborník je výborným pomocníkom na zaistenie poriadku v zásuvkách. Prehľadne oddelí kuchynské náčinie. Jeho veľkou výhodou je možnosť nastaviť šírku a tým si zväčšiť úložný priestor z piatich na sedem priehradok.

Ak chcete potešiť seba, alebo svojich blízkych, určite ich poteší 12 dielna sada šálok s podšálkami v prírodnom prevedení z exotického bambusového dreva. Porcelánové hrnčeky v elegantnom hladkom prevedení sú doplnené leštenými bambusovými podtáckami, ktoré budú praktickým doplnkom pri každej letnej párty vo vašej záhrade.

Pozri tiež: Poznáte všetky nápoje so škodlivým obsahom? Budete prekvapení, na čo všetko si treba dať pozor!

bambusová osuška

Zdroj: Shutterstock®

Benefity bambusu oceníte počas vášho kúpeľa

Bambusový materiál je skvelý aj v prípade osušiek a iných textílií, ktoré využijete vo svojej kúpeľni či na toalete. Mnohí z vás sa už presvedčili o vysokej funkčnosti bambusových vlákien, ktoré vynikajú svojou nasiakavosťou a antibakteriálnymi účinkami. Vysoká gramáž tkaniny je totiž zárukou kvality a mäkkosti. Po vypraní zostávajú uteráky z bambusovej priadze krásne jemné a hebké.

Osuška ROMA je k dispozícii v rôznych farebných prevedeniach a zaujme aj tradičnou gréckou bordúrou, vďaka ktorej bude každá domácnosť vyzerať ako tá pravá oáza pokoja.

Udržateľnosť nie je len o bytových doplnkoch, ale aj životnom štýle

Ak chcete znížiť svoju ekologickú stopu, mali by ste myslieť aj na to, akým spôsobom využívate všetky benefity, ktoré nám dnešný svet ponúka. Spoločnosť GROHE vytvorila širokú paletu produktov, vďaka ktorým ušetríte na objeme využitej vody, no v konečnom dôsledku aj na vašich financiách.

Novinkou je, tiež povrchová úprava Phantom Black, najnovší prírastok do kolekcie GROHE Colors. Vďaka špeciálnej technike lakovania sú všetky produkty GROHE Phantom Black trvanlivejšie a odolnejšie proti korózii, vyblednutiu a poškrabaniu než doterajšie čierne varianty vyrábané práškovým lakovaním. Vaša sanita tak vydrží oveľa dlhšie bez väčších známok opotrebovania ako nová.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE