Ako uvoľniť menštruačné kŕče? Skúste 7-minútovú jogu proti bolesti!

Niektoré ženy o svojej menštruácii takmer ani nevedia, tie menej šťastné však mesiac čo mesiac nemíňajú nepríjemné sprievodné ťažkosti, a to najmä bolesť a kŕče. Existuje viacero spôsobov, ako s týmto problémom zabojovať a aspoň trochu si uľahčiť tých pár dní v mesiaci. Mnohé ženy si nevedia predstaviť prežiť svoje dni bez tabletiek proti bolesti. Asi sa však môžeme zhodnúť na tom, že pravidelné užívanie analgetík nie je to najlepšie, čo môžeme pre svoje telo urobiť. Ako sa vyhnúť hltaniu liekov a zároveň netrpieť niekoľko dní? Vyskúšať možno mnohých pomocníkov. Účinnú pomoc sa dá nájsť napríklad v prírode.

Ľubovník bodkovaný, rebríček obyčajný, alchemilka, valeriána, listy ostružiny malinovej, ďatelina – to všetko sú silní bojovníci proti bolestiam a menštruačným kŕčom. A v prírode sa ich ukrýva ešte omnoho viac. Z bylín si pripravte čaj a relaxujte. Rastliny môžu byť nápomocné aj vo forme esenciálnych olejov. Mnohé totiž majú analgetické vlastnosti a bolestivé miesto tiež dobre prehrejú. Teplo je navyše ďalší dobrý pomocník v boji proti bolestiam spojeným s menštruáciou. Oblasť podbruška premasírujte masážnym olejom s trochou vybraného esenciálneho oleja, alebo miesto nahrejte termoforom či infralampou. Možno to bude pre vás prekvapujúce, no kŕče môže pomôcť zmierniť či úplne eliminovať aj pohyb. Ktoré cvičenie pomôže? 

Odporúčame: Kedy ísť k lekárovi? Pri týchto ťažkostiach návštevu neodkladajte!

Pohybom proti bolesti

Áno, aj fyzická aktivita, samozrejme, v primeranej miere, môže priniesť úľavu od nepríjemných menštruačných kŕčov, ktoré mnohým ženám strpčujú hneď niekoľko dní počas mesiaca. V tomto smere je veľmi účinná okrem iného aj joga. Ide o skvelý druh cvičenia, ktorý ponúka mnoho benefitov. Niekomu by sa mohlo zdať, že joga je len relaxačným cvičením, ktoré dobre pomáha zvládať stres. Joga však rovnako posilní svalstvo tela a zlepší flexibilitu. Môže prispieť k redukcii telesného tuku a pomôcť pri chudnutí či udržiavaní stabilnej váhy. Okrem toho je účinná pro rozličných zdravotných ťažkostiach, ako sú bolesti chrbtice aj zhoršené trávenie a nepravidelné vyprázdňovanie

Existuje tiež takzvaná hormonálna joga, čo je súbor cvikov a pozícií, ktoré majú priaznivý vplyv na produkciu hormónov v tele. Tie správne cviky však môžu byť veľmi nápomocné aj pri spomínaných menštruačných bolestiach a silných kŕčoch. Pri ťažkostiach si môžete zacvičiť 7-minútovú zostavu jogových pozícií z priloženého videa. Toto nenáročné relaxačné cvičenie pomôže zľahka pretiahnuť a zahriať telo a postupne zmierniť nepríjemné kŕče. Dokonca pomôže zabojovať s otravným nadúvaním, ktoré menštruáciu taktiež neraz sprevádza. Oblečte si niečo pohodlné, pustite upokojujúcu hudbu, prípadne aj zapáľte vonnú sviečku a pustite sa do toho. Účinok cvičenia vás vskutku ohromí.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE