KVÍZ: Zaujímavosti, prírodné krásy či národné parky Slovenska – koľko toho o našej krajine viete?

Svet je plný nádherných miest, ktoré sa oplatí preskúmať, no zabúdať by sme nemali ani na krásy, ktoré sa ukrývajú v našom okolí. Na Slovensku toho máme nepochybne veľa, čo nám môžu závidieť i väčšie a ďaleké krajiny. Naša krajina je plná prírodných krás, ale aj zaujímavých miest, ktoré boli vytvorené človekom. Takmer na každom kroku to v našej krajine, takpovediac, dýcha históriou, a tým sa rozhodne každá krajina popýšiť nemôže. Ako dobre Slovensko poznáte vy? Máte ho pochodené skrz na skrz? Alebo o ňom s obľubou zbierate informácie všemožného druhú a z rôznych zdrojov, napríklad zo zaujímavých knižiek?

Ako dobre poznáte Slovensko?

To, koľko toho o našom malebnom Slovensku viete, si môžete overiť i v našom novom kvíze. Vedeli ste napríklad o tom, že Slovensko je po Rakúsku druhou najlesnatejšou krajinou v strednej Európe a že lesy zaberajú až takmer 40 % územia našej krajiny? Alebo ste vedeli o tom, že na Slovensku máme najvyšší drevený gotický oltár na svete? Ak ste práve odpovedali, že áno a že sa nachádza v Levoči, máte prvý bod!

Kvíz preverí vaše vedomosti o národných parkoch Slovenska, vodopádoch, kultúrnych pamiatkach, jazerách a rôznorodých ďalších unikátoch, ktoré v našej krajine máme. Rozhodne vás šetriť nebudeme, no držíme palce! Zvládnete kvíz na plný počet bodov? 

Skúste ďalší kvíz: Gerlachovský štít, Kriváň či Ďumbier – ako dobre poznáte slovenské vrchy?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE