Štýlové dámske čižmy na zimu: 5 TOP trendov do zimného počasia

Zmena ročných období prichádza ruka v ruke s našou túžbou po osviežení šatníka. Dopĺňame doň zimné a hlavne teplejšie kúsky, ktoré nás zahrejú, no okrem toho aktualizujeme aj našu obuv. Kalendárny rok môžeme totižto rozdeliť len na 2 obdobia. Obdobie otvorenej obuvi a obdobie uzatvorených topánok. Avšak, nakoľko je trh s topánkami ako bezodná jama, hľadali sme inšpirácie na zimnú obuv pre dámy, ktoré sa oplatí poznať a na ktoré sa oplatí ešte stále zamerať.

Toto zimné obdobie sa nesie v kombinácii nadčasových siluet a štýlov, pričom sa uprednostňuje pohodlie a praktickosť. To môžete nájsť v dizajnoch s robustnými podrážkami, pevnými blokovými podpätkami alebo vo viac odvážnejších topánkach vo westernovom štýle. Inšpirujte sa súčasnými trendmi a využite aktuálne výpredaje na doplnenie svojej skrinky na topánky.

dámske topánky na zimu

Zdroj: Robel

Chelsea boots

Ikonické Chelsea boots sú nadčasovým zimným základom, ktorý by mala mať každá žena vo svojom šatníku. Ide o zimné čižmy na nízkom podpätku, so zaoblenou špičkou a elastickou gumou. Tieto dámske čižmy sú ideálne aj do jesenného či jarného šatníka, a tak svoje využitie nájdu aj v inom, než zimnom období. Hodia sa predovšetkým k ležérnym outfitom, ako sú džínsy a tričko. To je to, čo potrebujete na všedné dní, kedy sa rozhodnete vyjsť si na kávičku alebo pobehať obchody v nákupnom centre. Pre viac elegantnejší outfit sa nemusíte obávať skombinovať ich s kvetinovými šatami alebo priliehavou hodvábnou sukňou. Pre trochu rebelský vzhľad môžete tieto čižmy kombinovať so šortkami a voľnejšou košeľou.

Westernové zimné čižmy

Ak si prejdete súčasnú ponuku obchodov s topánkami, môžete naraziť na jeden výrazný prvok, ktorý nemusí zaujať každého, avšak ide o trend, ktorý sa oplatí zvážiť. Westernové čižmy sú charakteristické svojim skladaným opätkom, vyšívaným dizajnom a vyššou sárou. Hoci sa nám spájajú práve s kovbojmi a rodeom, môžete ich zakomponovať aj do svojho outfitu, nakoľko sú všestranné a ľahko kombinovateľné. Samozrejme, ako prvé sa núka obliecť si k ním džínsy a košeľu, no pokojne voliť môžete aj šaty či sukňu.

Vojenské čižmy

Hoci sa takéto čižmy spájajú práve s vojakmi, sú dostupné aj v jemnejšom ženskejšom štýle, ktorý osloví možno najmä mladšiu generáciu. Aj keď takáto „bojová obuv“ je neodmysliteľné spájaná s uniformným oblečením, módny priemysel ju prijal spôsobom, ktorý z nej robí elegantnejšiu obuv na šnurovanie. Dokonca ich môžete zohnať v rôznych prevedeniach, a to v minimalistickejšom koženom štýle i robustnejšom s mohutnejšou podrážkou.

Inšpiruj sa: Chceš vedieť, ako nosiť vysoké čižmy? Inšpirácie nikdy nie je dosť!

dámska obuv

Zdroj: Robel

Vysoké čižmy

Čižmy, ktoré siahajú po koleno alebo ho mierne presahujú, majú tendenciu priťahovať pozornosť. Je to sebavedomý výber štýlu a ten je túto zimu všadeprítomný. Najobľúbenejšie sú vysoké čižmy nad kolená v zemitých a neutrálnych tónoch, ale aj v bohatých krokodílích textúrach či priliehavých štýloch, ktoré stierajú hranice medzi legínami a obuvou. Hodia sa ako k legínam, tak aj k šatám či mini verzií sukní.

Čižmy na podpätku

Či už to je ihličkový podpätok, klinový podpätok alebo široký podpätok, takéto čižmy nikdy nevyjdú z módy. Aj keď by sa na prvý pohľad mohlo zdať, že ide o obuv nevhodnú na zimné obdobie, opak je pravdou. Mnohé dámy po takýchto čižmách siahajú najčastejšie, pretože pôsobia elegantne, žensky a navyše opticky predlžujú postavu. Dajú sa ľahko kombinovať a popravde, hodia sa ku všetkému – k šatám, sukni, šortkám i rifliam. Aj preto patria každý rok do rebríčka trendov. Mimochodom, toto zimné obdobie sa opäť do módy vrátili špicaté ihličky so sárou po členky (členkové čižmy) alebo pod kolená.

Ak si chcete osviežiť svoje outfity, nenechajte si ujsť výpredaje na robel.sk alebo v kamenných predajniach Robel, ktoré nájdete po celom Slovensku. Kvalitné dámske zimné čižmy si tak môžete kúpiť za skvelé výpredajové ceny.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE