Lekárne darovali Slobode zvierat viac ako 400 kg krmiva a nevyhnutný zdravotnícky materiál

Sloboda zvierat poskytuje strechu nad hlavou strateným, vyhodeným a týraným zvieratám. Pre fungovanie útulku je nevyhnutná aj priama podpora ľudí a organizácií. Lekárne Dr.Max podporili neziskovú organizáciu sortimentom, ktorý uľahčí a pomôže  v starostlivosť pre desiatky obyvateľov útulku.

V útulku Slobody zvierat v bratislavskej Dúbravke končí ročne mnoho zvierat, predovšetkým psov a mačiek. Cieľom organizácie je nielen zachraňovať nechcených domácich miláčikov, ale aj predchádzať ich týraniu. Minulý rok poskytol útulok azyl 2 184 zvieratám v núdzi, 758 zvierat vrátil pôvodným majiteľom a pre 1 069 psov a mačiek našiel nový domov.

Odporúčame: Diagnostické služby v lekárňach a inteligentný robot, ktorý šetrí čas farmaceutom

útulok Slobody zvierat

Zdroj: Dr.Max

Veľkému problému, ktorému čelí každý útulok, je nápor najmä nových zvierat po Vianociach. Tie často končia ako „nevhodný darček“ a ľudia ich dávajú do útulku, čím sa zvyšujú finančné náklady na starostlivosť o zvieratá. Aktuálnym problémom, ktorý Sloboda zvierat eviduje je aj návrat osvojených zvierat, ktoré si už domov našli. Dôvodom je najmä sťahovanie náhradných majiteľov alebo jednoducho fakt, že si už financovanie domáceho miláčika nemôžu dovoliť. V týchto dňoch sa v útulku nachádza 161 nechcených zvierat.

Aj pre tieto dôvody sa lekárne Dr.Max rozhodli pre materiálnu pomoc Slobode zvierat, ktorá má uľahčiť chod neziskovej organizácie a pomôcť v starostlivosti o viac ako stovku zvierat umiestnených aktuálne v útulku.  „Pre záchranu zvierat v núdzi je nevyhnutná prítomnosť ľudí s otvoreným srdcom pre pomoc slabším. Bez poriadnej starostlivosti, ktorá zahŕňa liečbu a kvalitné krmivo, sa však nezaobídeme. Zo srdca ďakujeme sieti lekární Dr.Max za materiálnu podporu, v ktorej sa spája ľudské dobro s možnosťami pomôcť a posúva nás tak vpred hneď v úvode nového roku,“ hovorí Pavla Dugovičová, predsedníčka Slobody zvierat.

Zaujme ťa aj: Zákazníci oceňujú starostlivosť lekární Dr.Max a zaradili ich medzi najobľúbenejšie značky na Slovensku

Sloboda zvierat

Zdroj: Dr.Max

Odovzdanie viac ako 400 kg krmiva pre psy a mačky, nevyhnutné liečivá a množstvo hygienických potrieb prebehlo za osobnej účasti komerčného riaditeľa lekární Dr.Max Andreja Križana a predsedníčky Slobody Zvierat Pavly Dugovičovej .

„Sloboda zvierat má na Slovensku významné postavenie. Terénna práca, starostlivosť o nechcené zvieratá v útulku, ale aj osvetové aktivity neziskovej organizácie sú nezastupiteľné. Lekárne Dr.Max zase rozšírenou skladbou veterinárneho sortimentu v kamenných lekárňach i e-shope prispievajú k vyššej dostupnosti v starostlivosti o domáce zvieratá. Rovnako prinášame cez špecializovaný online projekt VetClub Dr.Max poradenstvo a tipy odborníkov pre chovateľov. Podporu útulku aj preto vnímam ako logické spojenie a začiatok dlhodobého partnerstve, ktorým verím pomôžeme k pokrytiu nevyhnutných nákladov a prispejeme k lepšej starostlivosti o nechcené zvieratá,“ tvrdí Andrej Križan, komerčný riaditeľ lekární Dr. Max.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE