Legendárna ALPA: Jej mentolová receptúra postaví na nohy každého

Úspešný príbeh značky Alpa trvá už viac než 100 rokov, prvýkrát sa ikonická francovka predstavila svojim zákazníkom v roku 1913. Jej obľúbenosť pretrváva a stále je súčasťou  domácich lekárničiek. Každý z nás pozná nejaký babský recept s Alpou na pomoc pri boľavých zuboch, hlave alebo žalúdku.

Tradičná receptúra a liečivé bylinky

Alpa zostáva verná tradíciám, ctí si svojich zákazníkov, no popritom inovuje. Modernizácia výrobnej haly, vylepšený dizajn obľúbených produktov, ale aj úplne nové línie masážnych prípravkov sú dôkazom, že táto ikona drží krok s dobou.

Redizajnom prešla aj samotná fľaštička najtradičnejšieho produktu Alpy – francovky. Jemný „facelift“ známej sklenenej fľaštičky so žltým vrchnákom jej dodal eleganciu. Ukrýva v sebe mentolový a všestranný zázrak. Či už radšej siahnete po klasickej francovke alebo radi vyskúšate niektorý z bylinných masážnych prípravkov, stále sa môžete spoľahnúť na tradičnú receptúru.

Pozri aj: Čo môže spôsobovať sucho v ústach? Tu je 9 možných príčin xerostómie

Masážny gél s gaštanom

Zdroj: Alpa

Tri liečivé bylinky, na ktoré sa môžete spoľahnúť:

  • Gaštan

Masážne gély a krémy, obohatené o výťažky z liečivých byliniek sú určené na rôzne telesné ťažkosti podľa účinku danej byliny. Masážny gél s gaštanom robí vynikajúcu službu unaveným nohám po celodennom „maratóne“ povinností. Gaštan a rozmarínová silica nielen upokojujú a osviežujú, ale zároveň priaznivo pôsobia na cievny systém. Preto je vhodný pre ľudí, ktorí majú sklon ku kŕčovým žilám.

  • Kostihoj

Už podľa názvu je jasné, že je určený na masáž miest, ktoré postihol úraz – poranenie svalov, pomliaždenina, výron alebo aj doliečenie zlomenín. Masážny gél Alpa s kostihojom obsahuje kosodrevinové silice a výťažok z klinčeka, ktoré majú protizápalové, dezinfekčné a mierne znecitlivujúce účinky. Je preto vhodný aj pri úľave od reumatických bolestí kĺbov.

  • Arnika

Arnika je kráľovnou liečivých byliniek, známa ako hojivý zázrak. Preto jej výťažky boli pridané do nového masážneho krému Alpa s arnikou. Svojou šikovnou veľkosťou 40g sa zmestí do každej kabelky.  Ak radi športujete a občas to skončí svalovicou alebo ste po inej fyzicky náročnej aktivite, je dobré mať po ruke prvú pomoc na bolestivé miesta. Arnike v tomto kréme sekunduje výťažok zo škorice a rozmarínu, ktoré dokážu svaly uvoľniť a pripraviť na regeneráciu.

Kúpite v 101 Drogerie, Teta, Metro a v každej dobrej lekárni.

Alpa

Zdroj: Alpa

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE