TOP recepty na zdravé cestoviny: Musíte ich skúsiť všetky!

Keď sa povie Taliansko, mnohí si okrem rozličných ikonických a svetovo známych pamiatok bezpochyby spomenú i na jedlo. Táto krajina je predsa veľmi známa rôznorodými sladkými aj slanými pochúťkami. Spomenúť môžeme pizzu, ktorú miluje takmer každý. Taliansko je tiež známe svojimi syrmi, konzumáciou rýb či rozličnými dezertami. A zabudnúť nemôžeme, samozrejme, ani na cestoviny. Cestoviny majú mnohé výhody. V prvom rade existujú v najrozličnejších druhoch, vyrábajú sa z rôznych surovín a dajú sa k nim pripraviť rozmanité omáčky. Cestoviny sú hotové raz-dva a vždy je z nich možné vykúzliť chuťou jedinečný pokrm. Ak obľubujete cestovinové jedlá aj vy, určite neprehliadnite nasledujúce recepty!

Ktoré ochutnáte vy?

Cestoviny ako také sa vo väčšine prípadov vyrábajú hlavne z bielej múky. Takéto cestoviny však v zdravom jedálničku nie sú až tak vítané. Našťastie je dnes na trhu mnoho zdravých obmien klasických cestovín. Ako prvé môžeme spomenúť hlavne celozrnné cestoviny, ktoré sú oveľa výživnejšie a majú vyšší podiel rozličných minerálov. Celozrnné potraviny sú vo všeobecnosti vítané v zdravom jedálničku. Majú priaznivý vplyv na hladinu cholesterolu aj hladinu cukru v krvi. Ak vymeníte biele cestoviny za celozrnné, verte, že takýto pokrm vás zasýti na oveľa dlhšiu dobu. Dnes sú však čoraz obľúbenejšie aj cestoviny zo strukovín, napríklad z fazule, cíceru, šošovice alebo hrachu. Takéto cestoviny sú skvelým zdrojom bielkovín, sú nutrične bohaté, chutné a zdraviu prospešné.

A čo si k cestovinám pripraviť? Či už si vyberiete celozrnné alebo strukovinové cestoviny akéhokoľvek tvaru, neváhajte k nim vyskúšať vegetariánsku bolognese omáčku, omáčku z bazalkového cesta či Hokkaido tekvice. Recepty nájdete v galérii. 

Galéria - Zdravé cestoviny

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE