KVÍZ: Bunky v ľudskom tele – viete, čo vlastne tvorí naše telo?

Ľudské telo by sme mohli prirovnať veľmi zložitému stroju či skladačke. Pozostáva z obrovského množstva komplikovaných častí, ktoré dokážu spolupracovať a vytvoriť dokonalý celok. V našom tele rozlišujeme viacero orgánových sústav tvorených orgánmi. Tie ďalej pozostávajú z tkanív, ktoré sú tvorené bunkami. Práve bunka predstavuje vo všetkých živých organizmoch tú najmenšiu stavebnú a funkčnú jednotku. Bunka je nositeľom všetkých základných vlastností života. 

Každá bunka nášho tela nesie isté spoločné črty, no zároveň je pre bunky typická aj rozmanitosť – môžu sa líšiť veľkosťou či stavbou. V ľudskom organizme rozoznávame viacero druhov buniek, ktoré sa špecializujú na určité funkcie. Čo o nich viete?

Aké bunky sa vyskytujú v ľudskom tele?

O svojom tele, jeho funkciách a stavbe, by sme mali aspoň čo-to vedieť, a to prinajmenšom základné informácie. Vedieť o tom, ako naše telo vlastne pracuje, je pre nás len a len prospešné. Čo všetko však viete práve o najmenších stavebných a funkčných jednotkách nášho organizmu? Myslíte si, že dokážete zodpovedať desať základných otázok týkajúcich sa práve buniek ľudského tela? Vaše vedomosti preverí náš kvíz. Držíme palce!

Skúste ďalší kvíz: KVÍZ: Medicína a dôležité míľniky – kto objavil penicilín či krvné skupiny?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE