Menovky na označenie rastlín: Buďte kreatívni a urobte si ich sami

Záhradkári, pestovatelia, bylinkári, milovníci kvetín a všetkého čo rastie, pučí a dáva plody začínajú pomaly oprašovať svoje záhradné náradie, zhromažďovať semienka, plánovať výsadbu a chystajú sa na prvé jarné lúče. Viacerí z nás sa už nemôžu dočkať, kedy sa pustia do kyprenia zeme, sadenia prvých rastlín a kedy sa znova začnú venovať svojej záhradke. Nielen my, ale i zem si oddýchla a za dverami je už ten čas, kedy znova budeme tráviť dni v našich záhradách, tešiť sa z úrody a oddychovať pod ovocnými stromami. Zatiaľ si dlhé chvíle môžeme krátiť študovaním nápadov a rád, chystaním priesad a tiež majstrovaním a vymýšľaním rôznych vychytávok a dekorácií, ktoré skrášlia našu záhradu. 

 

Pomôžu i potešia

Jedným zo skvelých nápadov, ktorý je nielen praktickým doplnkom, ale i vkusnou ozdobou každej záhrady, sú menovky na označenie rastlín. Určite ste o nich už počuli a možno i vaša susedka ich má. Počkať, nemusíte hneď bežať do obchodu, môžete si ich vyrobiť i sami. Je to celkom ľahké a zväčša vám postačia veci, ktoré nájdete doma. Máte za domom staré tehly? Nevyhadzujte ich. Premeňte ich na nádherne rustikálne menovky, ktoré umiestnite k rastlinám. Vezmite farbu do exteriéru, tenší štetec a ozdobným písmom napíšte názvy rastlín. Potom to celé jednoducho zalakujte.

Použiť môžete i latky, ktoré pribijete klincom o palice a napíšete na ne názvy rastlín. Začnite zbierať paličky z nanukov. Popíšte ich a zastrčte ich do kvetináčov s bylinkami. Na korkové zátky od vína čiernou fixkou napíšte názvy rastlín, zalakujte ich a zátky napichajte na staré vidličky. Ako menovky môžu poslúžiť i ploské kamene, drevené varechy, črepiny z terakotového kvetináča, sklené fľaše či vrchnáky zo zaváracích pohárov. Fantázií a kreativite sa medze nekladú. Recyklujte, vymýšľajte, premieňajte nepoužívané veci na užitočné a dajte im druhú šancu. Takýmto spôsobom si môžete vyrobiť originálne menovky na označenie rastlín, ktoré vám budú všetci závidieť. Do výroby zapojte aj vaše deti a uvidíte, aké budú pyšné na svoje dielo. 

Prezrite si galériu nižšie a nechajte sa inšpirovať.

Neprehliadni: Milovníci rastlín buďte ostražití: Na tieto jedovaté izbové rastliny si dávajte pozor!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE