Heart & Home Nature: Sviečky z eko sójového vosku, ktoré sú ohľaduplné k nášmu zdraviu

V dnešnej dobe sa všetci snažia byť viac ekologickí a ohľaduplnejší k nášmu životnému prostrediu. Dámy používajú ekologické náhrady za bežné odličovacie tampóny, všetci separujeme, neprodukujeme zbytočný odpad a snažíme sa vyhýbať plastom. No pokiaľ sa jedná o sviečky a ich zloženie, tak tu nastáva kameň úrazu. Málokto pozerá na to, z čoho sú sviečky vyrobené a čo všetko obsahujú. No ak chcete byť ekologickí aj v tomto smere, tak v tom prípade siahnite po sviečkach Heart & Home od Albi.sk.

Už od stredoveku majú sviečky svoje postavenie v našich životoch. Kedysi sa používali ako jednoduchý zdroj svetla, no dnes toho poskytujú oveľa viac. Áno, kedysi bolo ich primárnou úlohou svietiť, a teda priniesť svetlo do tmy, no dnes sú sviečky akýmsi interiérovým doplnkom. Sú vyrábané v rôznych farebných prevedeniach, pomáhajú relaxovať a svojou vôňou spríjemňujú domácnosť. No každá sviečka je vyrobená z iných surovín.

Sviečky Heart & Home z kolekcie Nature sú vyrobené z eko sójového vosku. Tieto sviečky sú tak skvelou voľbou pre všetkých tých, ktorí si chcú užívať krásnu vôňu sviečok bez pridaných chemikálií a hlavne pre tých, ktorí si chcú vychutnať pálenie sviečok bez obáv o svoje zdravie.

Odporúčame: TOP bylinky proti únave: Tieto dokonale povzbudia organizmus!

sviečky zo sójového vosku

Zdroj: Redakcia TvojeZDRAVIE.sk

Sójové vs. parafínové sviečky

Pokiaľ sa jedná o sviečky, tak na slovenskom trhu si zvyčajne zákazníci môžu vybrať medzi dvomi základnými parametrami. Buď siahneme po sviečkach zo sójového vosku alebo parafínu. Parafínové sviečky sa vyrábajú z ropy, ktorá je podľa mnohých štúdii nezdravá. Pri horení vytvára čierny dym, ktorý sa ľahko usádza na stenách či na nábytku. V konečnom dôsledku však takéto sviečky nie sú prospešné ani pre naše zdravie.

Sójové sviečky však majú v tomto navrch. Sú vyrábané z oleja extrahovaného zo sójových bôbov. V porovnaní s parafínovými sviečkami nevytvárajú žiaden dym a sú neškodné pre naše zdravie. Tiež platí, že sójový vosk je biologicky odbúrateľný, čo znamená, že sa dokáže rozložiť. Treba si tiež uvedomiť, že sójové bôby patria k 100 % obnoviteľným zdrojom, kdežto ropa patrí k neobnoviteľným zdrojom.

voňavé sójové sviečky

Zdroj: Redakcia TvojeZDRAVIE.sk

Sviečky z ekologického sójového vosku s „praskajúcimi“ drevenými knôtmi

Sójové sviečky majú nižšiu teplotu topenia než ostatné vosky, no napriek tomu dokážu krásne prevoňať celú miestnosť. Ich výhodou je aj to, že horia rovnomerne a pomaly. Preto sa vám nikdy nestane, že sa vosk bude usádzať po stranách pohára, ale bude sa rovnomerne odparovať až kým sviečky úplne celé nevyhoria.

Sviečky Heart & Home NATURE obsahujú ručne nalievaný prírodný biely sójový vosk s organickou, drevitou vôňou. Každá sviečka obsahuje prírodné esenciálne oleje, ktoré príjemne rozvoňajú vašu domácnosť kedykoľvek počas celého roka. Vďaka týmto sviečkam si tiež môžete užiť upokojujúce pukanie dreveného knôtu. Navyše, sviečky sú nalievané v pohároch z dizajnového matného skla, vďaka čomu zapadnú do každého interiéru.

Nová kolekcia sviečok Heart & Home NATURE aktuálne pozostáva zo 4 sviečok s nezameniteľnými vôňami a s obsahom najkvalitnejších esenciálnych olejov. Očariť vás môže sviečka Cédrové drevo a Biele pižmo, ktorá navyše obsahuje aj bergamot. Bambusové drevo a Zázvorník, ktorá vo vrchných tónoch tiež ukrýva aloe. Sviečka Rajské drevo a Geránium zase vo vrchných tónoch ukrýva aj tóny ruže a v poslednom rade vás môže zaujať sviečka Ružové drevo a Vanilka, ktorá v sebe potláča aj vôňu santalového dreva.

osviežovač vzduchu a vonný vosk Heart & Home Nature

Zdroj: Redakcia TvojeZDRAVIE.sk

Vonné vosky, difuzéry a osviežovače vzduchu

Ak nie ste milovníkmi klasických sviečok, no aj napriek tomu by ste radi svoju domácnosť rozvoňali eko vôňami, tak v kolekcii Heart & Home NATURE nájdete aj osviežovače vzduchu, difuzéry a vonné vosky.  

Osviežovače sú vhodné skôr pre menšie miestnosti, ktoré príjemne rozvoňajú v rovnakých tónoch ako vyššie uvedené sviečky. Sú vytvorené na vodnej báze, vďaka čomu nie sú horľavé a tým pádom ich môžete použiť aj ako osviežovač na látky.

Difuzéry Heart & Home NATURE obsahujú prírodné esenciálne oleje, ktoré sú do ovzdušia rozptyľované ôsmimi ratanovými tyčinkami. Dizajnom zaujmú každého, preto ich môžete niekomu podarovať aj ako darček. A napokon vonné vosky sú alternatívou ku klasickým sviečkam a používajú sa predovšetkým do aromalámp.

Kolekciu sviečok Heart & Home NATURE nájdete v ponuke na Albi.sk.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE