Tieto tri znamenia zverokruhu sú nachylné na vysoký krvný tlak!

Vysoký krvný tlak, alebo hypertenzia, je jedným z najčastejších zdravotných problémov, ktorý postihuje mnoho ľudí po celom svete. Ak nie je kontrolovaný, môže to viesť k vážnym zdravotným komplikáciám ako srdcový infarkt, mŕtvica, srdcové zlyhanie alebo problémy s obličkami.

Príčiny vysokého krvného tlaku môžu byť rôzne vrátane genetických predispozícií, nezdravého životného štýlu, nadváhy, fajčenia, stresu alebo nadmerného konzumu alkoholu. Ak máte diagnostikovaný vysoký krvný tlak, dôležité je pravidelne sledovať svoj tlak a dodržiavať odporúčania lekára týkajúce sa liečby.

Liečba vysokého krvného tlaku

Liečba vysokého krvného tlaku môže zahŕňať zmenu životného štýlu ako zdravá strava, cvičenie, zníženie stresu a skončenie s fajčením. Vo väčšine prípadoch môže byť potrebná aj farmakoterapia. V každom prípade je dôležité spolupracovať so svojím lekárom a pravidelne sledovať svoj krvný tlak, aby sa minimalizovalo riziko zdravotných komplikácií spojených s hypertenziou.

Príčiny vysokého krvného tlaku

Vysoký krvný tlak môže byť spôsobený rôznymi faktormi, medzi ktoré patria:

 • Dedičnosť - ak má niekto v rodine vysoký krvný tlak, je pravdepodobné, že aj ďalší členovia rodiny môžu trpieť touto chorobou.
 • Nezdravý životný štýl - nezdravá strava bohatá na soli, nedostatok pohybu, nadváha, konzumácia alkoholu a fajčenie môžu spôsobiť vysoký krvný tlak.
 • Vek a pohlavie - s vekom sa zvyšuje riziko vysokého krvného tlaku, rovnako aj u mužov.
 • Chronické ochorenia - niektoré zdravotné problémy ako napríklad ochorenie obličiek, cukrovka alebo problémy s štítnou žľazou môžu byť tiež príčinou vysokého krvného tlaku.
 • Stres - dlhodobý stres môže mať negatívny vplyv na krvný tlak.

Je dôležité vyhľadať odbornú pomoc a zistiť presnú príčinu vysokého tlaku, aby sa mohol správne liečiť a predchádzať vážnym komplikáciám.

Ako liečiť vysoký krvný tlak?

Liečba vysokého krvného tlaku závisí od konkrétnych príčin a individuálnych potrieb každého pacienta.

Tu sú niektoré bežné spôsoby, ako liečiť vysoký krvný tlak:

 • Zdravé stravovanie: Dôraz na konzumáciu potravín s nízkym obsahom soli, rafinovaných cukrov a nasýtených tukov. Dôležité je aj zvýšiť príjem ovocia, zeleniny, celozrnných potravín a zdravých tukov.
 • Fyzická aktivita: Pravidelné cvičenie môže pomôcť znížiť krvný tlak. Odporúča sa minimálne 30 minút stredne intenzívneho cvičenia väčšinu dní v týždni.
 • Kontrola hmotnosti: Úbytok hmotnosti môže mať priaznivý vplyv na krvný tlak.
 • Odmietnutie zlých návykov: Vyhnúť sa fajčeniu, nadmernému pití alkoholu a obmedziť konzumáciu kofeínu.
 • Opatrne s liekmi: Pravidelne užívať predpísané lieky na krvný tlak a dodržiavať pokyny lekára.

Ak máte vysoký krvný tlak, je dôležité konzultovať so svojím lekárom, ktorý vám môže odporučiť najvhodnejšiu liečbu pre vašu situáciu.

Neprehliadnite: TOP tipy na zdravé recepty s medvedím cesnakom: Ktorý vyskúšate?

hypertenzia

Zdroj: Depositphotos

Kto má predispozíciu k hypertenzii?

Ľudia s predispozíciou k hypertenzii sú tí, ktorí majú:

 • rodinnú anamnézu hypertenzie,
 • majú nadváhu,
 • nezdravý životný štýl (napr. konzumácia vysoko solených potravín, nedostatok pohybu, fajčenie, konzumácia alkoholu v nadmernom množstve),
 • majú vysoký cholesterol,
 • trpia cukrovkou alebo
 • majú iné zdravotné problémy spojené s kardiovaskulárnym systémom.

Ďalším rizikovým faktorom môže byť stres, genetické faktory a starnutie organizmu.

Je dôležité venovať pozornosť týmto faktorom a pravidelne sledovať svoj krvný tlak, aby sa predišlo vzniku hypertenzie.

Ktoré 3 znamenia zverokruhu sú náchylné na vysoký krvný tlak?

Podľa astrologických znamení zverokruhu sú náchylné na vysoký krvný tlak Blíženci, Lev a Strelec.

Znamenia Blíženci, Lev a Strelec sú podľa astrologických štúdií považované za znamenia ohnivého živlu, ktoré majú tendenciu k nadmernej aktivite, stresu a neustálemu pohybu.

 • Tieto vlastnosti môžu spôsobovať zvýšený krvný tlak, pretože telo neustále pracuje na vysokej úrovni a nedostáva dostatok relaxácie a odpočinku.
 • Okrem toho, tieto znamenia môžu byť viac náchylné na emocionálny stres a neustále sa snažia byť v centre pozornosti, čo môže spôsobovať dodatočný tlak a nepokoj, čo zasa ovplyvňuje krvný tlak.
 • Je dôležité, aby tí s týmito znameniami si uvedomili svoje stresové faktory a našli zdravé spôsoby, ako sa s nimi vyrovnať, aby sa predišlo vysokému krvnému tlaku a ďalším zdravotným problémom.

Odporúčame aj: Kuracie prsia s medvedím cesnakom – zdravý obed zo sezónnej suroviny

vysoký krvný tlak

Zdroj: Depositphotos

BLÍŽENCI (22.máj - 21.jún)

Blíženci sú znamenie zverokruhu, ktoré je spojené s rýchlosťou myslenia, komunikáciou a zvedavosťou.

Tieto osobnostné rysy môžu spôsobiť stres a úzkosť, ktoré sú často spojené so zvýšeným krvným tlakom.

 • Okrem toho, ľudia narodení v znamení Blíženci môžu mať tendenciu k nezdravému životnému štýlu, ako je nesprávna strava, nedostatok cvičenia, čo môže ďalej zvyšovať riziko vysokého krvného tlaku.
 • Je dôležité, aby ľudia narodení v znamení Blíženci dbali na svoje zdravie, pravidelne sa kontrolovali a snažili sa minimalizovať stresové faktory v ich živote.

LEV (23.júl - 22.august)

Znamenie zverokruhu Lev je spojené s orgánom srdca a srdcovou čakrou, čo môže byť jedným z dôvodov prečo sú tí s týmto znamením náchylnejší na problémy s krvným tlakom.

 • Okrem toho, ľudia s týmto znamením majú obvykle nadpriemerné sebavedomie a sklon k nadmernej záťaži a stresu, čo môže tiež prispieť k zvýšeniu krvného tlaku.
 • Je preto dôležité, aby ľudia narodení v znamení Lev dbali na svoje zdravie, venovali pozornosť svojím emocionálnym potrebám a pravidelne kontrolovali svoj krvný tlak.

Tip pre vás: Hormóny v ľudskom tele: Ktoré by sme mali poznať a čo o nich vedieť?

hypertenzia

Zdroj: Depositphotos

STRELEC (23.november - 21.december)

Znamenie Strelec sa považuje za náchylné na vysoký krvný tlak kvôli jeho charakteristickým vlastnostiam a životnému štýlu. Ľudia narodení v znamení Strelec sú obyčajne aktívni, energickí a neustále v pohybe. Ich nadšenie a neustála túžba po dobrodružstve môžu viesť k nadmernému stresu a nervozite, čo môže byť jeden z faktorov vedúcich k zvýšeniu krvného tlaku.

 • Okrem toho ľudia narodení v znamení Strelec majú tendenciu ignorovať svoje zdravotné potreby a nevenovať dostatočnú pozornosť svojmu fyzickému a emocionálnemu blahobytu.
 • Sú často náchylní k prejedaniu sa, konzumácii alkoholu a iným nezdravým návykom, čo môže tiež mať negatívny vplyv na ich krvný tlak.

Je preto dôležité, aby ľudia narodení v znamení Strelec venovali dostatok pozornosti svojmu zdraviu, pravidelne sa vyhýbali stresovým situáciám a držali sa zdravého životného štýlu vrátane pravidelného cvičenia a vyváženej stravy. Takto môžu minimalizovať riziko vysokého krvného tlaku a ochrániť svoje zdravie a pohodu.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE