Letné dovolenky, pohoda a únik od zlozvykov

Na svoje zdravie myslite aj počas tých najkrajších dní na dovolenke. Či už sa vyberiete k moru, na hory, alebo pôjdete objavovať ešte vami nevidené kúty na Slovensku, doprajte relax nielen telu, ale aj hlave. Oddýchnite si, načerpajte energiu, nemyslite na povinnosti a užite si dva mesiace tak ako nikdy predtým.

Hovorí sa, že ak je človek pod stresom, veľmi ťažko sa dokáže sústrediť na to, ak chce niečo zmeniť – či už životný štýl, zlozvyky, alebo aj prácu. A práve počas dovolenky si môžete dopriať čas na rozmýšľanie. A môžete opäť vrátiť k tomu, že čo by ste chceli zmeniť. Ktorý zlozvyk vás trápi najviac? Ak holdujete fajčeniu, ste tu správne. Dnes vám predstavíme alternatívu, ktorá vám môže podať pomocnú ruku. A my len dodáme: „Hurá za bezdymovým dobrodružstvom.“

Ak fajčíte, skúste si dopriať detox od cigariet a zvážte, či by ste predsa len tie cigarety toto leto nevymenili len za čistý morský alebo horský vzduch. No a ak sa vám s týmto zlozvykom nedarí skoncovať, respektíve nechcete prestať fajčiť, tak potom môže byť riešením bezdymová alternatíva v podobe IQOS ILUMA.

Cigarety si do batožiny už nemusíte baliť, skúste radšej bezdymovú zmenu.

Áno, ten cigaretový dym nie je vôbec váš priateľ a pravdepodobne obťažuje aj vaše okolie. A je nielen škodlivý, ale navyše znepríjemňuje atmosféru v interiéri, pri stretnutiach, ale aj počas bežných aktivít vonku a teda aj počas dovolenky. Cigaretový zápach sa potom dokáže svojho spoločníka „držať“ skutočne dlho. Cítiť ho vo vlasoch, na pokožke, končekoch prstov a tiež z dychu. Doprajte si radšej príjemný letný parfum, telové mlieko s exotickou arómou, ovocné limonády a osviežujúce ľadové drinky a neničte si tieto vône a chute škodlivým dymom.

A práve vďaka bezdymovým alternatívam už nehrozia dospelým užívateľom dymom nasiaknuté odevy, vlasy, pleť a ani dych. Elegantná a štýlová IQOS ILUMA v mnohých farebných prevedeniach a modernom dizajne môže podať dospelým fajčiarom pomocnú ruku. A oni už dnes naozaj nemusia fajčiť, aby si vychutnali tabak a navyše bez dymovej príchute.

zdravý žívotný štýl

Zdroj: PMI

Tipy, ako si zbaliť IQOS na cesty

  • Ak cestujete na dlhšiu cestu, pamätajte na to, že zariadenie by ste si mali uložiť na miesto, kde mu nehrozí počas horúčav prehriatie. Na pláži si ho tiež uchovajte v tieni.
  • Nezabudnite si zbaliť adaptér a prenosnú nabíjačku.
  • Ak cestujete do Ázie, overte si, či daná krajina nemá zákaz na používanie IQOS - napríklad to platí pre Maurícius, Indiu, Singapur, Thajsko, Taiwan a Vietnam.
  • Chystáte sa na cestu lietadlom? Potom si zariadenia zbaľte do príručnej batožiny ako aj vaše ostatné elektronické zariadenia s batériou. A nakoniec nezabudnite na to, že na palube lietadla sa nesmú používať zariadenia IQOS.

A vedeli ste, že cigarety sťažujú dýchanie? Po úplnom prechode na IQOS môžu dospelí užívatelia lepšie dýchať, ako keby pokračovali vo fajčení, čo dokazuje aj šesťmesačná klinická štúdia vykonaná v USA s 984 dospelými fajčiarmi.

iluma iqos

Zdroj: PMI

Poznáte pravdu o nikotíne?

Jedným z pretrvávajúcich mýtov je, že ochorenia spojené s fajčením – a to i rakovinu – spôsobuje samotný nikotín. Existuje pritom všeobecný vedecký konsenzus, že príčinou zdravotných ťažkostí sú škodlivé látky vznikajúce pri spaľovaní tabaku. Takto vzniká decht – zvyšok dymu po zhorení cigarety, ktorý je zmesou chemických zlúčenín s obsahom karcinogénnych a toxických látok. Nikotín teda nie je hlavnou príčinou chorôb spojených s fajčením. Tou sú škodlivé chemické látky v cigaretovom dyme, ktoré vznikajú pri horení tabaku.

 

Naproti tomu bezdymové zariadenia IQOS tabak nespaľujú, ale nahrievajú, vďaka čomu chutí inak ako cigarety a teda poskytuje chuť naozajstného tabaku. Navyše produkuje o 95 % menej škodlivín v porovnaní s cigaretami, čo však nepredstavuje zníženie rizika o 95 %. A dobrou správou pre dospelých fajčiarov je aj fakt, že aerosól sa nedrží na pokožke, vo vlasoch a necítiť ho ani z dychu či končekov prstov.​

Bezdymové zariadenia IQOS nie sú bez rizika. Dodávajú nikotín, ktorý je návykový. Sú určené len pre dospelých, ktorí by inak pokračovali vo fajčení alebo užívaní iných nikotínových výrobkov.

 

Zdroj úvodnej fotky: PMI

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE