Kolagén pre zvieratá: Je vôbec pre ne potrebný? Aký má na ne vplyv?

Mať v domácnosti domáceho miláčika nie je len o zábave. Domáci maznáčik a maznanie sa s ním má obrovský vplyv na zdravie človeka. V tomto prípade môžeme hovoriť o akejsi zvieracej terapii, vďaka ktorej sa človek cíti oveľa lepšie. Terapia mačkou, psom alebo iným zvieratkom pomáha zmierňovať a odbúravať stres, znižovať riziko srdcových chorôb, zmierňovať alergie a pod. Domáci maznáčik zlepšuje zdravie človeka, ale čo zdravie chlpatého spoločníka?

Ako ľudia, tak aj štvornohí maznáčikovia potrebujú dostatok živín, ktoré podporujú ich zdravie. Tak isto, ako si vy doprajete najlepšie potraviny a stravu, tak aj štvornohí priatelia potrebujú vyváženú stravu, vďaka ktorej vám budú robiť príjemnú spoločnosť po dlhé roky. A rovnako, ako človek potrebuje kolagén pre svoju pokožku, vlasy, nechty, kĺby, šľachy, svaly..., tak ho potrebujú aj zvieratá. Kolagén pre psov, mačky, kone...? Pýtate sa, čo to vlastne je a aký vplyv má kolagén práve na zvieratá? Budete sa diviť, ale podobný ako na človeka. Ak teda aj vám spríjemňuje dlhé chvíľky domáci „chlpáč“, tak zistite, prečo mu dopriať kolagénovú kúru.

Pozri aj: Viete, čo je bioaktívny kolagén? Jeho účinky na zdravie i krásu si vás získajú!

vplyv kolagénu na psa

Zdroj: Shutterstock®

Kolagén pre domáce zvieratá?!

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že kolagén pre zvieratá je skvelou možnosťou, ako udržať ich zdravie. Aj zvieratá starnú a dokonca starnú oveľa rýchlejšie ako ľudia. Je tiež známe, že rovnako ako ľudia, tak aj zvieratá sa stretávajú s problémami. Teda môžete hovoriť o bolesti kĺbov, o vypadávaní srsti, problémoch so zubami a dokonca aj o zvieracej artritíde. Kolagén sa u zvierat navyše používa aj pri liečbe lupusu, fibromyalgie, spondylitídy či zápale šliach.

Kolagén je hlavný štrukturálny proteín, ktorý sa nachádza v koži a spojivových tkanivách. Kolagén zabezpečuje pevnosť a elasticitu srsti, kostí, pazúrov a zubov. Ako v prípade ľudí, tak aj u zvierat platí, že postupne dochádza k vytrácaniu kolagénu z organizmu. Ako uvádza MVDr. Markéta Sedlinská Ph.D., kolagén tvorí 30 % bielkovinového tkaniva v tele zvieraťa a až 70 % kože. Jeho nedostatok môže teda stáť za veľkým množstvom problémov.

Úbytok kolagénu je prirodzenou súčasťou procesu starnutia. To však rozhodne neznamená, že sa navždy z tela vytratí. Kolagén sa v organizme zvieraťa stále vytvára, no v obmedzenom množstve, ktoré nie je postačujúce na celkovú výživu organizmu. Preto je potrebné túto stratu nahradiť a dopĺňať ho – ako sa hovorí, čím skôr to podchytíte, tým bude pravdepodobnejšie, že vyriešite problémy, ktoré trápia vašich domácich maznáčikov.

dávkovanie kolagénu pre zvieratá

Zdroj: Incapet Collagen

Ako vplýva kolagén na psy, mačky, kone?

Rovnako, ako sa stal populárnym kolagén pre ľudí, tak sa do povedomia dostáva aj kolagén pre zvieratá. A nie je to len marketingový ťah. Kolagén pre zvieratá im skutočne pomáha, a to tak, že:

  • podporuje zdravie kostí a kĺbov – kolagén je stavebným kameňom kostí, kĺbov, chrupavky a spojivových tkanív zvierat. Preto kolagén predstavuje skvelý spôsob, ako podporiť zdravie všetkých dôležitých štrukturálnych zložiek vášho domáceho maznáčika. Jednou štúdiou bolo preukázané, že hydrolyzovaný kolagén podporuje kosti a predchádza vývinu dysplázie lakťa, čiže abnormálnemu vývoju lakťového kĺbu.
  • zmierňuje bolesť kĺbov a osteoporózu – v tomto prípade za všetko hovorí štúdia, pri ktorej boli vykonané klinické skúšky. Tými bolo preukázané, že kolagén má priaznivý účinok na osteroporózu a bolesť kĺbov. Pri štúdii bol perorálne zvieratám podaný kolagén, vďaka ktorému došlo ku zníženiu krívania a zvýšeniu pohyblivosti kĺbov.
  • podporuje srsť a kožu zvierat ďalší dôvod, prečo pridávať do krmiva pre svoje zviera kolagén. Ten totižto povzbudzuje kvalitu srsti, ako aj samotnej pokožky. Dermis, čo je vrstva kože, je prevažne tvorená kolagénom, no a práve táto časť kože zabezpečuje zdravý rast srsti. Preto je to skvelý spôsob, ako dopriať vášmu miláčikovi krásnu lesklú srsť a zároveň aj pevnejšie pazúriky.
  • zlepšuje trávenie – ak je váš „chlpáč“ podráždený, môže to byť spôsobené tráviacimi ťažkosťami. Aj v tomto prípade je kolagén skvelým riešením, pretože zlepšuje zdravie a činnosť tráviaceho ústrojenstva. Kolagén pomáha opraviť výstelku čriev, zlepšuje netesnosť čriev a celkovo zlepšuje trávenie.
  • povzbudzuje chuť do jedla – zlepšuje trávenie, ale tiež podporuje chuť do jedla. Ak máte občas problémy niečo dostať do domáceho miláčika, tak mu doprajte kolagén.
Incapet Collagen

Zdroj: Incapet Collagen

Váš obľúbený kolagén už aj pre vášho miláčika – Incapet Collagen!

Je obľúbený medzi ľuďmi, tak prečo ho nedopriať aj domácim maznáčikom, keď má na ne rovnako blahodarný vplyv? Kolagén je bielkovina, ktorá je tvorená troma proteínovými vláknami a skladá sa približne z 19 druhov aminokyselín. Incapet Collagen je vyrábaný tzv. hydrolýzou, teda jedinečnou metódou, pri ktorej si zachováva svoju podobu trojitej špirály. Takýto hydrolyzovaný kolagén si navyše zachováva svoju bio-aktivitu a je najpodobnejší prirodzenému kolagénu nachádzajúcemu sa v organizme zvieraťa.

Incapet Collagen obsahuje 90 000 mg kolagénu v mesačnej dávke, čo činí 3 000 mg kolagénu v jednej dennej dávke. MVDr. Markéta Sedlinská Ph.D. odporúča kolagén pridávať zvieraťu do obľúbeného krmiva. Keďže kolagén nemá žiadnu chuť, obsah jedného vrecúška stačí primiešať do krmiva, ktoré vďaka nemu nestratí na chuti. Pani doktorka tiež odporúča vyskúšať aspoň trojmesačnú kolagénovú kúru a následne s dávkovaním pokračovať v závislosti od problémov, ktoré vaše zvieratko trápia.

Incapet Collagen predstavuje 100 % čistý Bio-Aktívny kolagén, ktorý naozaj pomáha. Zlepšite aj vy mobilitu vášho zvieraťa. Nech si šťastné behá a robí vám príjemnú spoločnosť ešte po dlhé roky.

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

ČO ČÍTAJÚ OSTATNÍ

Z NÁŠHO YOUTUBE