KVÍZ: Tehotenstvo – overte si, či o ňom viete všetko dôležité!

Dve čiarky na tehotenskom teste s najvyššou pravdepodobnosťou znamenajú, že v najbližších mesiacoch privítate svojho potomka. Pred radosťou z nového prírastku do rodiny však treba ešte zvládnuť pomerne dlhé obdobie tehotenstva, ktoré je, samozrejme, najťažšie pre samotnú ženu, no ktoré bez pochýb ovplyvňuje aj jej partnera a blízke okolie.

Tehotenstvo je pritom neraz obdobím plným obáv aj otázok. Ženské telo sa výrazne mení a v podstate vytvára nový život. Menia sa hladiny hormónov v ženskom tele, rastie váha, objavujú sa rôznorodé sprievodné zdravotné ťažkosti, typické pre graviditu. Tehotenstvo je však isto i plné krásnych chvíľ, napríklad keď žena pociťuje prvé pohyby bábätka. Čo všetko by budúci rodičia mali o tehotenstve vedieť?

Poznáte dôležité fakty o tehotenstve?

O tehotenstve by toho nemali vedieť čo najviac len samotné ženy, ale, samozrejme, aj budúci oteckovia, aby mohli poskytnúť tehotnej partnerke čo najviac podpory. Čo všetko o tehotenstve viete vy? Prinášame kvíz, ktorý vaše vedomosti a prehľad z danej problematiky preverí. Budúce mamičky a oteckovia, zvládnete zodpovedať všetkých týchto desať pomerne základných otázok týkajúcich sa tehotenstva?

Skúste ďalší kvíz: Krv a krvné skupiny – čo o nich viete?

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE