Trápi ťa alergia na prací prostriedok? Možno robíš túto chybu!

Potrápi deti aj dospelých. Alergia si skrátka nevyberá a zastihnúť vás môže takmer kedykoľvek. Obzvlášť nepríjemná vie byť práve tá na prací prostriedok. Ak máte rovnaký problém, nasledujúci článok si rozhodne nenechajte ujsť. Prinášame v ňom užitočné rady, ako sa jej môžete vyhnúť. Okrem návštevy lekára vám pomôže aj prevencia.

Prejavy alergie sú rôzne

Nie je žiadnym tajomstvom, že pokožka, najmä tá detská, je neraz veľmi citlivá, a rovnako tak môže reagovať aj na rôzne podnety, akými sú napríklad aj parfémy, fosfáty či iné chemické látky. Práve tie sú nanešťastie veľmi často aj súčasťou mnohých pracích práškov, gélov a tiež aviváží. Viete, aké sú najčastejšie príznaky tejto alergie? Možno niektoré z nich trápia aj vás.

Príznaky alergie na pracie prostriedky sa diametrálne líšia. Jedným a asi aj najčastejším z nich je práve začervenaná pokožka posiata drobnými bolestivými pľuzgiermi no ničím zvláštnym nie sú ani veľké červené fľaky. Existujú však aj prípady, kedy pokožka zostáva absolútne na oko absolútne v poriadku, pre zmenu však veľmi svrbí.

Na agresívny prací prostriedok však vôbec nemusí reagovať len vaša pokožka. Existujú prípady, kedy sa telo rozhodne odpovedať celkom odlišne. Nádcha, slzenie očí či dokonca žalúdočné problémy sú ďalšími častými príznakmi alergie. Nech je to tak, či onak, majte na pamäti jedno. Deti reagujú na alergické reakcie oveľa prudšie ako my dospelí. 

Pozri aj: Preháňadlo ako tajomstvo štíhlosti? Na čaj Senna si dajte pozor!

ako sa prejavuje alergia na pracie prostriedky

Zdroj: Shutterstock®

Návšteva u lekára

Bez ohľadu na to, aké príznaky sa objavia u vás, je nevyhnutné navštíviť svojho lekára. Dôležité je to najmä pri deťoch, ktoré sú najzraniteľnejšie. Pri akútnej alergickej reakcii im totiž lekár predpíše špeciálne kvapky, vďaka ktorým bude váš drobec opäť fit. Teda za predpokladu, že sa jeho pokožka už opäť nedostane do kontaktu s bielizňou vypratou v prostriedku, ktorý spôsobil alergickú reakciu.

Prevencia je dôležitá

Aj keď dokážete mnohé alergie potlačiť práve užívaním liekov, najideálnejšia je práve prevencia. Ak sa u vás alebo u vašich najbližších objavia nejaké zo spomínaných príznakov, okamžite prestaňte daný prostriedok používať. Na trhu predsa existuje obrovské množstvo pracích prostriedkov, ktoré neobsahujú chémiu, čo znamená, že sú aj šetrnejšie ku pokožke.

Ariel prací prostriedok

Zdroj: myaustria.sk

Náš tip: Ak hľadáte vhodný prací prášok pre citlivú pokožku, stavte na Ariel Profesional prací prášok. Mimoriadne obľúbeným sa stal aj Ariel gél, konkrétne rada Baby, ktorý je vhodný najmä pre deti a ľudí s citlivou pokožkou.

V rámci prevencie sa dokonca odporúča bielizeň po vypratí ešte niekoľkokrát znova vyplákať v čistej vode, pretože vďaka tomu odstránite z vlákien aj posledné zvyšky zachyteného prášku. Vsadiť môžete aj na špeciálne pracie prášky, ktoré sú vhodné pre alergikov a ľudí s citlivou pokožkou.

Neprehliadni: Meditácia v pohybe: Zistite, čo ponúka meditačná chôdza!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE