Fitness rutina Jennifer Lopez: Tomuto vďačí za svoje krivky

Má 51 rokov, no vyzerá o polovicu mladšie. Reč je o latino dive Jennifer Lopez, ktorá je idolom pre mnohých ľudí. A to po všetkých smeroch. Zároveň je dôkazom toho, že vek je len číslo a vy môžete vyzerať dokonalo aj po prekročení päťdesiatky. Ak nič neponecháte na náhodu. Rovnako ako JLo. Ani známa umelkyňa sa nespolieha na gény. Na svojej figúre dokonalo pracuje. A aká je fitness rutina Jennifer, ktorá jej pomáha udržiavať sa už roky v závideniahodnej forme?

Pravidelnosť je kľúčová

O Jennifer je známe, že je (ľudovo povedané) skutočný makač. Nevynechá žiadny deň v roku, kedy by si nezacvičila. Dokonca aj počas Štedrého dňa. Jednoducho poctivosť a pravidelnosť sú tými kľúčovými prvkami, na ktorých stavia svoju fitness rutinu. A jej postava je dôkazom toho, že to skutočne funguje. 

Okrem samotných cvikov (ktoré vám prezradíme neskôr), si zakladá Jennifer aj na „starej-dobrej" hydratácii. Pitný režim je pri formovaní postavy alfou a omegou a vie to i ona. Pravidelný prísun tekutín vám pomôže zregenerovať svalstvo a pripraviť ho na ďalší tréning. Musíte sa však vyvarovať nápojom, ktoré odvodňujú. Ako napríklad káva. Namiesto nej si dáva čaj. Tabu predstavujú aj alkoholické nápoje, ktorým sa Jennifer už roky vyhýba. Znie vám to prísne? Tak to ani zďaleka nie je všetko. Jennifer má dokonalo vyrysované brucho, no to nie je výsledkom len cvičenia. Rovnako tak i prísnej stravy. Najväčšiu časť jej jedálnička tvoria predovšetkým organické a vyvážené potraviny.

Žiadna joga, ale poctivé tréningy

I keď joga patrí vo všeobecnosti medzi populárne druhy cvičenia, pre Jennifer nie je dostačujúca. Ona preferuje poriadny tréning. A keďže na jej tele nenájdete ani gram tuku navyše a ani jeden nespevnený sval, tak je jasné, že to, čo robí, robí skutočne dobre. A čo to teda je?

Medzi najbežnejšie cvičenia latino divy patrí predovšetkým cvičenie s váhami. Len tak viete celkom rýchlo nabrať svalovú hmotu a skutočne spevniť telo. Pre magazín O, the Oprah uviedla, že jej tréning sa začína tromi základnými cvikmi: 

  • 50x brušáky (klasické sedy-ľahy)
  • 50x príťahy kolien k hrudi (ideálne zavesená na hrazde, no môžete to vykonávať aj na fitlopte)
  • 50x hody rybárskym lanom

Toto sú podľa Jenn tie správne cviky, ktoré sú účinné na celú postavu a keď nemáte denne viac ako pár minút, tak vám úplne postačí odcvičiť len tieto tri. 

Urobte si z toho zábavu

Ďalšia rada od Jennifer – nech už cvičíte čokoľvek, musí to byť pre vás predovšetkým zábava. Neberte to len ako povinnosť. V tom prípade sa budete skôr trápiť. Preto si ona vyberá tie aktivity, ktoré ju napĺňajú aj duševne. Pri nakrúcaní filmu The Hustlers prepadla tancovaniu pri tyči natoľko, že stále túto aktivitu zahŕňa do svojho cvičebného programu. A ak vás nebaví trénovanie osamote, vyskúšajte cvičenie vo dvojici. Jenn takto pravidelne trénuje so svojim snúbencom, ktorý je zároveň profesionálnym športovcom, čo ju motivuje podávať lepšie výkony.

Jennifer má 51 rokov a stále dokonalú figúru. Presvedčiť sa o tom môžete aj vo fotogalérii!

0 komentárov
autor komentu

Vaše meno:

Z NÁŠHO YOUTUBE